Țuburlui Mihai câștigă o bătălie contra sistemului
![tuburlui](http://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2015/08/tuburlui.jpg)
Pe Țuburlui Mihai îl știți cu toții. El este cel care merge cu o bicicletă pe care scrie că trăim într-un stat mafiot. În urmă cu ceva timp, Mihai a avut curajul să protesteze zile la rând în fața Consiliului Județean Neamț, motiv pentru care a și fost amendat la cererea expresă a unui politician nemțean.
Iată că Țuburlui Mihai a câștigat în instanță anularea procesului verbal prin care a fost amendat, motiv pentru care nu putem decât să îl felicităm. Trebuie să existe în țara asta dreptate și pentru cei care au ceva de spus.
Post-ul Țuburlui Mihai câștigă o bătălie contra sistemului apare prima dată în Ziar Piatra-Neamt.