Bacalaureat de toamnă 2016: Elevii au susţinut miercuri proba la matematică sau istorie
![](http://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2016/08/Proba-Obligatorie-1024x512.jpg)
Absolvenţii clasei a XII-a au suținut astăzi, 24 august, proba obligatorie a profilului.
Conform ISJ Neamț, participarea candidaților a fost următoarea: Înscriși – 546, Prezenți – 431 Neprezentați- 115. Participanții la proba scrisă obligatorie au susținut lucrarea scrisă la următoarele discipline: istorie (51 de elevi) și matematică (380 de elevi). Nici la acesta probă nu a fost eliminat vreun elev.
Sesiunea a doua a Bacalaureatului continuă vineri cu proba la alegere a profilului și specializării.