Orașul Roznov – Neamț, statistici

Datele statistice oficiale la care am avut acces în 2026 provin din perioade de raportare diferite. Articolul reunește indicatori despre populație, teritoriu, locuințe, educație, sănătate, economie, patrimoniu și finanțe publice. Pentru fiecare serie este folosită ultima valoare disponibilă, iar comparațiile urmăresc perioadele de referință ale indicatorului respectiv.
Teritoriul și folosirea terenurilor
Unitatea administrativă cuprinde 3 localități: Roznov, Chintinici, Slobozia. Codul SIRUTA este 124117. Suprafața totală raportată este de 4.039 hectare, echivalentul a 40,39 km².
| Categoria de teren | Suprafață | Pondere în total |
|---|---|---|
| Terenuri agricole | 3.350 ha | 82,94% |
| Păduri | 14 ha | 0,35% |
| Alte suprafețe | 675 ha | 16,71% |
Suprafața agricolă cuprinde 2.984 ha arabile, 291 ha de pășuni, 55 ha de fânețe, 15 ha de vii, 5 ha de livezi. Categoria „alte suprafețe” nu este detaliată în această evidență.
Intravilan, străzi și spații verzi
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Suprafață intravilană | 1.195 ha |
| Străzi orășenești, total | 54 km |
| Străzi modernizate | 36 km |
| Grad de modernizare raportat | 66,66% |
| Spații verzi | 27 ha |
Străzile modernizate sunt o parte din lungimea totală a străzilor. Suprafața intravilană și suprafața spațiilor verzi descriu categorii distincte și nu se adaugă la suprafața administrativă.
Populația după domiciliu și structura pe vârste
Ultima valoare din seria consultată este de 10.224 de persoane, față de 10.395 la începutul intervalului. Diferența reprezintă o scădere de 171 de persoane, respectiv 1,6%.
| Grupa de vârstă | Începutul intervalului | Finalul intervalului | Pondere la final |
|---|---|---|---|
| 0–14 ani | 1.742 | 1.697 | 16,60% |
| 15–64 ani | 7.141 | 6.950 | 67,98% |
| 65 de ani și peste | 1.512 | 1.577 | 15,42% |
| Total | 10.395 | 10.224 | 100% |
Numărul copiilor de până la 14 ani scade cu 45, iar cel al persoanelor de cel puțin 65 de ani crește cu 65. Raportul ajunge la aproximativ 92,9 vârstnici la 100 de copii, față de 86,8 la început. Cea mai numeroasă grupă de cinci ani este 35–39 ani, cu 857 de persoane.
În ultima înregistrare a populației după domiciliu sunt 5.066 bărbați și 5.158 femei, în total 10.224 persoane. Aceste date sunt provizorii.
Populația rezidentă la recensământ
Recensământul consemnează 8.133 de locuitori rezidenți.
| Grupa de vârstă | Locuitori | Pondere |
|---|---|---|
| 0–14 ani | 1.548 | 19,03% |
| 15–64 ani | 5.055 | 62,15% |
| 65 de ani și peste | 1.530 | 18,81% |
Populația rezidentă se referă la reședința obișnuită, iar populația după domiciliu la adresa oficială. Cele două valori provin din momente și definiții statistice diferite; diferența dintre ele nu măsoară, singură, emigrația.
Nașteri, decese și bilanț natural
| Indicator | Începutul intervalului | Finalul intervalului |
|---|---|---|
| Născuți vii | 118 | 106 |
| Decedați | 148 | 125 |
| Bilanț natural | -30 | -19 |
În ultima raportare sunt 106 nașteri și 125 de decese. Bilanțul natural este negativ, de -19 persoane. Acest indicator reprezintă diferența dintre nașteri și decese și nu include schimbările de domiciliu.
Căsătorii, divorțuri și schimbări de domiciliu
În anul de raportare au fost înregistrate 43 de căsătorii și 7 divorțuri.
| Tipul schimbării | Stabiliri | Plecări | Sold |
|---|---|---|---|
| Domiciliu | 372 | 249 | +123 |
| Reședință | 52 | 69 | -17 |
| Migrație internațională definitivă | 24 | 19 | +5 |
Fluxurile privesc anul de raportare. Migrația internațională definitivă este deja inclusă în schimbările de domiciliu. Domiciliul și reședința sunt serii distincte; soldurile nu se însumează.
Salariați și șomeri înregistrați
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Număr mediu de salariați, ultima valoare | 921 |
| Evoluție între prima și ultima valoare | 822 → 921; +99 (+12,04%) |
Cele șase valori succesive ale seriei anuale sunt: 822 → 788 → 802 → 884 → 917 → 921.
| Șomeri înregistrați | Total | Din care femei |
|---|---|---|
| Toate categoriile | 82 | 40 |
| Indemnizați | 29 | 13 |
| Neindemnizați | 53 | 27 |
Salariații sunt raportați după locul unde se desfășoară activitatea, în echivalent timp complet. Indicatorul include și instituțiile publice și nu reprezintă totalul locuitorilor care lucrează. Șomerii din tabel sunt cei înregistrați în evidență, nu toate persoanele fără serviciu.
Locuințe și suprafață locuibilă
| Indicator | Începutul intervalului comparat | Finalul intervalului comparat | Diferență |
|---|---|---|---|
| Locuințe existente | 3.946 | 3.956 | 10 |
| Suprafață locuibilă, m² | 220.170 | 220.934 | 764 |
Fondul locativ cuprinde 3.956 de locuințe: 3.923 în proprietate privată și 33 în proprietate publică. Proprietatea privată reprezintă 99,17% din total. Suprafața locuibilă raportată este de 220.934 m², adică aproximativ 55,8 m² pe locuință.
Comparația folosește o porțiune a seriei disponibile. Seria completă prezintă discontinuități statistice, iar variația fondului existent nu trebuie confundată automat cu numărul locuințelor nou construite sau demolate.
Construcții și autorizații
În anul de raportare au fost terminate 6 locuințe, dintre care 6 din fondurile populației.
| Autorizații de construire | Număr | Suprafață autorizată |
|---|---|---|
| Clădiri rezidențiale | 9 | 730 m² |
| Alte clădiri | — | — |
Autorizațiile privesc construcții aprobate și nu sunt echivalente cu locuințele finalizate.
Marcajul „—” este păstrat din evidența statistică; nu este înlocuit cu o valoare estimată.
Utilități și consumuri raportate
| Rețea | Lungime |
|---|---|
| Apă | 42,5 km |
| Canalizare | 35,9 km |
| Gaze naturale | 35,9 km |
| Volum distribuit în anul de raportare | Total | Pentru uz casnic |
|---|---|---|
| Apă | 116.000 m³ | 96.000 m³ |
| Gaze naturale | 2.295.000 m³ | 636.000 m³ |
Uzul casnic reprezintă 82,8% din apa distribuită și 27,7% din gazele distribuite. Lungimea rețelelor nu arată, singură, numărul gospodăriilor racordate.
Învățământul și populația școlară
Este raportată o unitate de învățământ, la fel ca la începutul intervalului. Acest indicator nu reprezintă numărul clădirilor școlare. Totalul populației școlare este de 1.326, față de 1.306, ceea ce înseamnă o creștere de 20 de persoane, respectiv 1,5%.
| Nivel de educație | Începutul intervalului | Finalul intervalului |
|---|---|---|
| Copii înscriși în grădinițe | 148 | 186 |
| Învățământ liceal | 225 | 243 |
| Învățământ profesional | 138 | 121 |
| Învățământ primar și gimnazial | 795 | 776 |
| Totalul populației școlare raportate | 1.306 | 1.326 |
Datele descriu înscrierile în unitățile de învățământ ale localității, care pot școlariza și copii sau tineri din împrejurimi.
Personal didactic, dotări și biblioteci
| Nivel de învățământ | Unități independente | Cadre didactice |
|---|---|---|
| Primar și gimnazial | — | 42 |
| Liceal | 1 | 17 |
| Dotare școlară | Număr |
|---|---|
| Săli de clasă | 88 |
| Laboratoare | 11 |
| Ateliere școlare | 3 |
| Terenuri de sport | 3 |
| Calculatoare | 116 |
Sunt raportate 3 biblioteci, dintre care una publică.
Unitățile independente au personalitate juridică și pot cuprinde mai multe clădiri și structuri arondate. Cadrele didactice sunt înregistrate la unitatea unde au norma de bază.
La învățământul primar și gimnazial apar elevi și cadre didactice, deși numărul unităților independente este marcat „—”. Organizarea administrativă a școlii nu trebuie confundată cu existența acestor niveluri de învățământ.
Servicii medicale și infrastructură sanitară
Ultima raportare disponibilă prezintă următoarele categorii de unități sanitare, separat pentru proprietatea publică și privată.
| Categoria de unitate sanitară | Proprietate publică | Proprietate privată |
|---|---|---|
| Cabinete medicale de medicină generală | — | 1 |
| Cabinete medicale școlare | 1 | — |
| Cabinete medicale de familie | — | 3 |
| Cabinete stomatologice | — | 2 |
| Cabinete medicale de specialitate | — | 9 |
| Farmacii | — | 2 |
| Puncte farmaceutice | — | 1 |
| Laboratoare medicale | — | 1 |
| Laboratoare de tehnică dentară | — | 1 |
| Alte tipuri de cabinete medicale | — | 1 |
„Indisponibil” indică lipsa unei valori în sursa statistică. Semnul „—” arată că nu există o înregistrare pentru combinația respectivă în extrasul consultat; niciunul nu înseamnă zero. Valoarea 0 este păstrată numai unde apare explicit.
Personalul medico-sanitar raportat
| Categoria de personal | Sector public | Sector privat |
|---|---|---|
| Medici | Indisponibil | 4 |
| Din totalul medicilor: medici de familie | Indisponibil | 3 |
| Stomatologi | — | 0 |
| Farmaciști | Indisponibil | 2 |
| Personal sanitar mediu | 5 | 11 |
În seria comparată, evoluția este următoarea: medici în sectorul privat: 5 → 4; personal sanitar mediu în sectorul public: 3 → 5; personal sanitar mediu în sectorul privat: 12 → 11.
Medicii de familie sunt incluși în totalul medicilor și nu se adaugă încă o dată. Numărul de cabinete și numărul de profesioniști sunt indicatori diferiți. Cifrele descriu înregistrările statistice pe sectoare, fără a constitui o numărătoare verificată a persoanelor distincte care pot lucra în mai multe locuri.
În raportarea personalului apare valoarea zero pentru stomatologii din sectorul privat, în timp ce infrastructura cuprinde două cabinete stomatologice private. Aceste evidențe diferite nu justifică afirmația că localitatea nu are servicii stomatologice.
Pentru paturile din spitale și centre de sănătate, evidența locală consultată păstrează marcajul „—”.
Turism
Tabelele locale consultate nu oferă pentru Roznov o defalcare a capacității de cazare, sosirilor și înnoptărilor. Lipsa rândului nu este echivalată cu absența turismului sau cu o valoare zero.
Așezarea geografică și reperele istorice
Roznov se află pe Bistrița, în nordul depresiunii Cracău–Bistrița, la aproximativ 15 kilometri sud-est de Piatra-Neamț. Orașul cuprinde Roznov, Chintinici și Slobozia. Este traversat de DN15 și de calea ferată Bacău–Bicaz, iar DJ156A oferă conexiuni spre Girov și Borlești.
Istoria localității este legată de vechile moșii și de familia Ruset-Roznovanu, prezentă aici din secolul al XVII-lea. Dezvoltarea industrială și prelucrarea lemnului au marcat evoluția așezării, care a dobândit statut urban la începutul secolului al XXI-lea.
Structura etnică și religioasă
| Indicator | Pondere în populația recenzată |
|---|---|
| Români | 73,82% |
| Romi | 5,69% |
| Alte etnii | 0,20% |
| Apartenență etnică necunoscută | 20,29% |
| Ortodocși | 76,32% |
| Penticostali | 1,81% |
| Alte religii | 1,01% |
| Apartenență confesională necunoscută | 20,87% |
Ponderile etnice și cele religioase formează două distribuții distincte, fiecare raportată la întreaga populație recenzată. Apartenența necunoscută este păstrată separat. Diferențele foarte mici față de totalul de 100% pot proveni din rotunjire.
Patrimoniul istoric inventariat
În inventarul consultat sunt 4 înregistrări pentru Roznov.
| Obiectiv | Localizare | Caracteristici |
|---|---|---|
| Așezarea de la „La Lutărie” | „La Lutărie” | Vestigii ale unei așezări din secolele II–III d.Hr., în Slobozia. |
| Beciurile hanului Roznovanu | Str. Nicolae Roznoveanu | Vestigii de arhitectură din secolul al XVII-lea. |
| Biserica „Sf. Nicolae” | Str. Nicolae Roznoveanu | Lăcaș de cult înscris în categoria monumentelor de arhitectură. |
| Obeliscul Eroilor din Războiul pentru Independență | În parcul orașului | Monument de for public. |
Finanțele orașului în execuția bugetară anuală
Execuția bugetară cuprinde venituri de 36.072.370,02 lei și cheltuieli de 39.555.548,91 lei în exercițiul anual consultat. Datele sunt agregate la nivel de ordonator principal: sunt incluse primăria și instituțiile finanțate prin același ordonator.
| Indicator | Total lei | Lei pe locuitor |
|---|---|---|
| Venituri | 36.072.370,02 | 4.435,31 |
| Cheltuieli | 39.555.548,91 | 4.863,59 |
| Diferența venituri–cheltuieli | -3.483.178,89 | -428,28 |
Indicatorii pe locuitor sunt calculați cu populația de 8.133 de persoane, reperul de recensământ din setul statistic folosit aici. Ei exprimă medii statistice, nu sume primite individual de fiecare locuitor.
Totalurile reprezintă încasările și plățile înregistrate, nu bugetul aprobat. Calculul exclude anumite transferuri între instituții pentru a limita dubla numărare. Diferența dintre venituri și cheltuieli nu arată, singură, banii liberi din conturi sau obligațiile de plată.
Principalele surse de venit
| Sursă de venit | Lei | Pondere |
|---|---|---|
| Sume din TVA pentru cheltuieli descentralizate | 6.241.000,00 | 17,30% |
| Fonduri europene nerambursabile prin PNRR | 6.155.201,68 | 17,06% |
| Cote defalcate din impozitul pe venit | 3.851.204,22 | 10,68% |
| Subvenții pentru programul Anghel Saligny | 3.545.657,77 | 9,83% |
| Sume din impozitul pe venit pentru echilibrarea bugetului local | 2.285.943,68 | 6,34% |
| Prefinanțare pentru programe FEDR | 1.808.782,87 | 5,01% |
| Sume repartizate din fondul la dispoziția Consiliului Județean | 1.282.497,00 | 3,56% |
| Sume aferente TVA pentru finanțări prin PNRR | 1.195.446,40 | 3,31% |
| Impozit și taxă pe clădiri de la persoane juridice | 1.171.878,00 | 3,25% |
| Sume din TVA pentru echilibrarea bugetului local | 1.034.000,00 | 2,87% |
| Celelalte poziții de venit, net | 7.500.758,40 | 20,79% |
| Total | 36.072.370,02 | 100% |
Primele două poziții din tabel însumează 34,36% din veniturile raportate. Tabelul prezintă încasări; o finanțare primită nu este echivalentă cu valoarea lucrărilor executate sau cu suma totală contractată.
Transferurile interne între secțiunile de funcționare și dezvoltare se compensează integral și sunt omise din lista surselor de venit. Eliminarea celor două poziții nu modifică totalul încasărilor.
Pe ce domenii sunt repartizate cheltuielile
Cele mai mari capitole sunt asigurări și asistență socială, autorități publice și acțiuni externe și locuințe, servicii și dezvoltare publică. Împreună însumează 55,76% din cheltuielile prezentate. Tabelul arată domeniul în care sunt înregistrate plățile.
| Domeniu | Total lei | Pondere | Lei pe locuitor |
|---|---|---|---|
| Asigurări și asistență socială | 8.775.512,11 | 22,19% | 1.079,00 |
| Autorități publice și acțiuni externe | 6.857.164,05 | 17,34% | 843,13 |
| Locuințe, servicii și dezvoltare publică | 6.425.269,71 | 16,24% | 790,02 |
| Învățământ | 6.350.219,27 | 16,05% | 780,80 |
| Transporturi | 4.835.714,14 | 12,23% | 594,58 |
| Cultură, recreere și religie | 2.281.798,02 | 5,77% | 280,56 |
| Protecția mediului | 2.174.504,56 | 5,50% | 267,37 |
| Ordine publică și siguranță națională | 748.361,38 | 1,89% | 92,02 |
| Alte servicii publice generale | 699.423,27 | 1,77% | 86,00 |
| Sănătate | 262.749,88 | 0,66% | 32,31 |
| Tranzacții privind datoria publică și împrumuturi | 144.832,52 | 0,37% | 17,81 |
| Total | 39.555.548,91 | 100% | 4.863,59 |
Ce cuprind capitolele principale
Autorități executive: 6.857.164,05 lei, adică aproximativ 843,13 lei pe locuitor.
Alte cheltuieli în domeniul locuințelor: 4.868.016,03 lei, adică aproximativ 598,55 lei pe locuitor.
Drumuri și poduri: 4.570.871,83 lei, adică aproximativ 562,02 lei pe locuitor.
Asistență socială în caz de invaliditate: 4.396.509,00 lei, adică aproximativ 540,58 lei pe locuitor.
Învățământ secundar inferior: 3.503.255,08 lei, adică aproximativ 430,75 lei pe locuitor.
Asistență acordată persoanelor în vârstă: 2.775.499,93 lei, adică aproximativ 341,26 lei pe locuitor.
Valorile detaliate sunt deja incluse în capitolele de mai sus și nu se adaugă încă o dată la total. Cheltuielile pentru străzi, drumuri și poduri pot cuprinde construcții, reparații și servicii; întregul capitol nu este echivalent cu investițiile noi.
Sumele pentru învățământ și sănătate descriu plățile din această raportare locală. Ele nu măsoară toate cheltuielile publice sau private de care beneficiază locuitorii, deoarece există și finanțări gestionate prin alte instituții.
Natura economică a cheltuielilor
Aceleași plăți pot fi citite și după natura lor: personal, bunuri și servicii, ajutoare sociale, active, dobânzi sau proiecte. Aceste categorii reprezintă o altă împărțire a aceluiași total; nu se adaugă la tabelul pe domenii.
| Categorie economică | Lei | Pondere |
|---|---|---|
| Cheltuieli de personal | 9.912.897,92 | 25,06% |
| Proiecte PNRR cu finanțare nerambursabilă | 7.350.678,08 | 18,58% |
| Bunuri și servicii | 5.859.575,41 | 14,81% |
| Active nefinanciare | 5.797.315,60 | 14,66% |
| Proiecte FEDR (titlul 56) | 5.128.997,72 | 12,97% |
| Asistență socială | 3.722.898,99 | 9,41% |
| Rambursări de credite | 1.149.999,96 | 2,91% |
| Subvenții | 264.842,31 | 0,67% |
| Alte cheltuieli | 217.699,50 | 0,55% |
| Dobânzi | 144.832,52 | 0,37% |
| Alte transferuri | 17.931,00 | 0,05% |
| Plăți din exerciții precedente recuperate în exercițiul analizat | -12.120,10 | -0,03% |
| Total | 39.555.548,91 | 100% |
FEDR desemnează Fondul European de Dezvoltare Regională. Categoriile de proiecte pot include finanțarea națională și cheltuieli neeligibile, nu numai bani primiți de la Uniunea Europeană.
Funcționare și dezvoltare
| Secțiune | Lei | Pondere | Lei pe locuitor |
|---|---|---|---|
| Funcționare | 20.260.626,55 | 51,22% | 2.491,16 |
| Dezvoltare | 19.294.922,36 | 48,78% | 2.372,42 |
Activele nefinanciare însumează 5.797.315,60 lei, aproximativ 712,81 lei pe locuitor. Categoria cuprinde, între altele, construcții și echipamente. Secțiunea de dezvoltare este mai largă și include și cheltuieli pentru proiecte finanțate prin alte titluri bugetare.
Poziția negativă privind plăți recuperate este păstrată în calcul. Cheltuielile de personal includ primăria și instituțiile cuprinse în raportare, nu doar angajații aparatului primăriei. Ele includ mai mult decât salariile nete și nu permit calcularea unui salariu mediu fără numărul și structura posturilor finanțate.
Evoluția față de exercițiul anual precedent
Față de exercițiul anual precedent, veniturile scad cu 20,34%, iar cheltuielile scad cu 12,16%. Comparația folosește sume nominale, fără ajustarea la inflație. Pentru a explica variațiile sunt necesare și documentele proiectelor, rectificările și calendarul plăților.
Ponderile, mediile, diferențele și valorile pe locuitor sunt calculate pe baza sumelor exacte raportate. Pentru indicatorii financiari pe locuitor este folosit același reper de 8.133 de persoane; afișarea este rotunjită la două zecimale.

